У Іспанії відбулися заходи на честь святкування 200-річчя перемоги у Вітчизняній війні 1812 року


У Іспанії відбулися заходи на честь святкування 200-річчя перемоги у Вітчизняній війні 1812 року

З 25 по 27 жовтня у Мадриді проходив комплекс заходів, присвячених святкуванню 200-річного ювілею перемоги Росії у Вітчизняній війні 1812 року. Старт цієї меморіальної акції був даний 25 жовтня на мадридській площі Леальтад, де члени делегації, що прибула з Росії, представники громадських організацій і об’єднань співвітчизників поклали вінок до монумента “Героям 2 травня 1808 року”, пам’яті полеглих у боротьбі за незалежність Іспанії.

Мадрид. Столиця Іспанії

Центральною подією цих днів стала науково-практична конференція “Росія і Іспанія у визвольній війні з Наполеоном” в Російському центрі науки і культури в Мадриді.

Мадрид. Наукова конференція присвячена 200-річчю перемоги

На адресу організаторів конференції поступило вітання Глави Російського Імператорського Дому Великої Княгині Марії Володимирівни. З доповідями виступили голова Товариства потомків учасників Вітчизняної війни 1812 р. Віссаріон Алявдін, доктор історичних наук, провідний науковий співробітник Інституту російської історії РАН, головний редактор журналу “Російська історія” Сергій Секиринський, відомий іспанський історик, професор Університету Комплутенсе, президент Асоціації вивчення війни за незалежність Іспанії 1808-1814 рр. Еміліо Де Дієго; доктори історичних наук, провідні наукові співробітники Державного Історичного Музею Віра Бокова та Федір Петров; завідувачка науково-експозиційним і виставковим відділом Державного Бородінського воєнно-історичного музею-заповідника Олена Семенищева і настоятель Свято-Георгіївської парафії у Валенсії протоієрей Сергій Просандеїв.

У Іспанії відбулися заходи на честь святкування 200-річчя перемоги у Вітчизняній війні 1812 року

Робота конференції супроводжувалася тематичною історико-документальною виставкою копій унікальних матеріалів зі зборів Державного Історичного Музею, а також експозицією фотографій офіційних урочистостей в Москві з нагоди святкування 200-річчя Вітчизняної війни 1812 року, наданих Товариством потомків учасників війни 1812 р. У рамках конференції відбувся круглий стіл “Історичні паралелі: Росія і Іспанія у визвольній війні з Наполеоном”.

Іспанія. Мадрид

Комплексна акція продовжилася 26 жовтня в одному з провідних мадридських ВНЗ – Університеті Карлоса Третього, – де для студентів і професорсько-викладацького складу столичних учбових закладів був організований науково-освітній семінар, в ході якого усі члени російської делегації виступили з міні-лекціями і відповіли на питання. Іспанські студенти-історики високо оцінили надану їм можливість отримати правдиву і вичерпну інформацію про героїчну історію Вітчизняної війни 1812 року.

Іспанія. Мадрид

Увечері того ж дня в іспанській столиці відбувся концерт класичної музики першої половини XIX століття.

Заходи, присвячені святкуванню 200-річного ювілею перемоги у Вітчизняній війні 1812 р. знайшли вдячний відгук у представників іспанської громадськості, започаткували взаємокорисну співпрацю з ведучими іспанськими ученими і громадськими діячами у справі протидії спробам спотворення історичних фактів і подій, отримали відображення в іспанських і російських ЗМІ.

Вечірній Мадрид, Іспанія




Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна