У Києві встановлена пам’ятна дошка, присвячена М.І.Кутузову


У Києві встановлена пам'ятна дошка, присвячена М.І.КутузовуУ Києві (на фасаді будинку №2 по вул. Кутузова) в ознаменування 200-річчя Перемоги у Вітчизняній війні 1812 року встановлена пам’ятна дошка, присвячена генерал-фельдмаршалові Михайлу Іларіоновичу Кутузову. Виготовлення і установка пам’ятної дошки було здійснено за рахунок пожертвувань киян і місцевих громадських організацій.

Координатор акції, Василь Андрійович Кулешов: “в Києві збереглися декілька “іменних” вулиць учасників тієї війни. Можу упевнено сказати, що небагато киян знають, кого вшановують ці вулиці. Ось, щоб не забувати, щоб пам’ятати і потрібно про це нагадувати, хоч би за допомогою пам’ятних дощок. Іншим спонуканням, може сильнішим, було бажання, нехай навіть в малій загальній справі, нехай частково бути схожими на учасників тих грізних і славних подій, відмічених духом небувалого в історії російського народу єднанням усіх станів суспільства. “Військо, Вельможі, Дворянство, Духовенство, купецтво, народ, словом, усі Державні чини і стани, не щадивши ні власності своєї, ні життя, склали єдину душу, душу одночасно мужню і благочестиву, стільки ж палаючу любов’ю до Вітчизни, скільки любов’ю до Бога”, – було сказано у виданому 25 грудня 1812 р.(6 січня 1813 р.) Государем імператором Олександром Першим “Найвищому маніфесті про принесення Господові Богові дяки за звільнення за звільнення Росії від нашестя ворожого”, що сповістив про закінчення Вітчизняної війни. Можу підтвердити, що і через століття цей дух живе в киянах”.

Нагадаємо, що цого року в Києві були також відкриті пам’ятні дошки, присвячені генералові від кавалерії Російської армії Раєвському Миколі Миколайовичу (14 вересня 1771 — 16 вересня 1829), генералові від інфантерії Російської армії Кайсарову Паісію Сергійовичу (12 травня 1783 — 15 лютого 1844) та генералу від інфантерії Російської армії Байкову Сергію Васильовичу (1772 — 19 червня 1848).
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна