У Парижі відбувся Другий З’їзд потомків героїв Вітчизняної війни 1812 року


Париж. Другий З'їзд потомків героїв Вітчизняної війни 1812 року

У Парижі 13-16 листопада 2012 р. проходив Другий З’їзд потомків героїв Вітчизняної війни 1812 року. З’їзд проходив у рамках святкування 200-річчя перемоги у Вітчизняній війні 1812 року. Цей захід став логічним продовженням Першого З’їзду, що цим літом, у червні, відбувся у Москві.

З’їзд був організований Департаментом міжрегіональної співпраці, національної політики і зв’язків з релігійними організаціями м.Москви спільно з Департаментом зовнішньоекономічних і міжнародних зв’язків м. Москви за підтримки Федерального агентства у справах Співдружності Незалежних Держав, співвітчизників, що мешкають за кордоном, і по міжнародній гуманітарній співпраці. З’їзд проводився за сприяння Російського центру науки і культури в Парижі, Товариства нащадків учасників Вітчизняної війни 1812 року, Російських Дворянських Зборів, Патріаршої Ради з культури, Союзу Нащадків Галлиполійців, Музею-панорами “Бородінська битва”, Бородінського воєнно-історичного музею-заповідника, Державної Історичної бібліотеки.

Пленарне засідання З’їзду пройшло 14 листопада у будинку Російського центру науки і культури в Парижі. Перед початком засідання відбулася урочиста Панахида за почилими героях Вітчизняної війни 1812 року, яку відслужив ієромонах Нікон (Белавенець), що представляв на З’їзді Патріаршу Раду з культури.

Доклади, що прозвучали у цей день були присвячені темам “Сучасний погляд на Вітчизняну війну 1812 року: тенденції і історична правда”; “Волконські – учасники наполеонівських воєн”; “Участь Гагаріних у Вітчизняній війні 1812 року”; “Роль козаків під час Вітчизняної війни 1812 року”; “Романови і 1812 рік”; “Музей-панорама “Бородінська битва” в рік святкування 200-річчя перемоги Росії у Вітчизняній війні 1812 року. Історія і сучасність”; “Доля генерала армії Наполеона П`єра Даві де Кольбера”; та іншим.

15 листопада учасники З’їзду взяли участь в культурній програмі, присвяченій святкуванню 200-річчя перемоги у Вітчизняній війні 1812 року. Делегати відвідали Музей Лейб-гвардії Козачого полку в Парижі, де ознайомилися з цікавою і різноманітною експозицією, а також продовжили наукову дискусію.

Того ж дня учасники З’їзду познайомилися з експозицією Музею французької армії у Будинку інвалідів, а в другій половині дня відвідали кладовище Сент-Женев`єв де Буа, де вклонилися могилам наших співвітчизніків.
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна