Урочистий рийом на честь 200-річчя війни 1812 року пройшов в посольстві РФ в США


Вашингтон, столиця США

Урочистий прийом з нагоди 200-ої річниці Вітчизняної війни 1812 року пройшов в посольстві Російської Федерації у Вашингтоні; на заході, організованому спільно з Фондом американо-російської культурної співпраці, були присутніми понад 300 гостей.

Спеціально для цієї події в посольстві була організована виставка, експонати якої були надані Хилвудським музеєм і приватними французькими колекціонерами. Для гостей виступали солісти Кіровського балету, грала жива музика.

Звертаючись до присутніх з привітальною промовою, посол Росії в США Сергій Кисляк, підкреслив, що “незважаючи на усі наші відмінності, не можна не помітити, скільки в нас спільного”, адже 1812 рік був драматичним не лише для Росії, але і для Сполучених Штатів.

“Спрбуйте уявити собі, що відбувалося 200 років тому на наших континентах: страждання, бої, потім переговори, і нарешті, мир. І стільки в цьому було схожого, взаємозв’язаного”, – сказав посол Росії. Розвиваючи думку про те, наскільки переплетені долі двох країн, російський посол навів інший яскравий приклад з пізнішого періоду історії. “Олександр Другий, російський тиран-просвітник, спілкувався з демократично обраним президентом США Аврамом Лінкольном, намагаючись переконати його заборонити рабство. Неймовірно! Спілкування тривало сім років!”.

Цей захід показав, що інтерес до Росії серед американців як і раніше великий. Таку думку, зокрема, висловив у бесіді з РІА Новини голова ради директорів Фонду російсько-американської культурної співпраці Джеймс Саймингтон.

Наприкінці вечора сталася ще одно знакова подія: було оголошено про заснування на базі Американського університету стипендії імені Саймингтона. Її першим претендентом став американський студент Джейм Коддингтон – тепер він поїде вчитися в Московський державний інститут міжнародних відносин.
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна