Науково-практична конференція “Вітчизняна війна 1812 року на території Віленської, Вітебської і Ліфляндської губерній Російської імперії: події і персоналії”


Висагінас. Науково-практична конференція "Вітчизняна війна 1812 року на території Віленської, Вітебської і Ліфляндської губерній Російської імперії: події і персоналії"24 листопада у литовському місті Висагінасі пройшла науково-практична конференція “Вітчизняна війна 1812 року на території Віленської, Вітебської і Ліфляндської губерній Російської імперії: події і персоналії”. В роботі конференції взяли участь вчені і громадські діячі з Литви, Латвії і Росії.

Роботу конференцію відкрила і вела її організатор Галина Удовенко, керівник місцевої Громадської організації Художня галерея “Аукштайтійські озера”. Вона ж виступила з доповіддю: “Уродженець Вітебської губернії Російської імперії генерал-майор Яків Петрович Кульнев – перший герой Вітчизняної війни 1812 року”.

Тему життєпису цього знаменитого російського генерала, загиблого 22 липня 1812 року у села Клястиці в бою з контратакуючими французами, продовжили гості з Латвії. Директор Краєзнавчого музею міста Лудзе Мілана Буле розповіла про стан маєтку героя війни 1812 року, яке знаходиться в м.Лудзе, і про нещодавно відкрите на території садиби маєтку пам’ятник генералові.

Багато нового дізналися учасники конференції з доповіді Олександра Богданова: “Динабург у Вітчизняній війні 1812 року” (нині це Даугавпілс), оборона земляної фортеці якого російськими воїнами зіграла важливу роль в затриманні просування французьких військ під командуванням маршала Жака Макдональда в глиб території Російської імперії.

Магістр історії Варшавського університету, абсольвент докторантури Інституту історії литовської Академії наук Валерій Іванов розповів учасникам конференції про події самого початку і кінця Вітчизняної війни 1812 року, що відбувалися у Ковні і Вільні.

Всього було заслухано 13 доповідей і повідомлень, тематика яких, так, або інакше, співвідносилася з подіями Вітчизняної війни 1812 року.
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна