У Кишиневі відбудеться презентація збірки історичних документів “1812 рік в історії Росії і Молдови”


У Кишиневі відбудеться презентація збірки історичних документів "1812 рік в історії Росії і Молдови"

11 грудня у Кишиневі Слов’янський університет Молдови проведе  круглий стіл-презентацію збірки історичних документів “1812 рік в історії Росії і Молдови”, повідомила інформаційному агентству “Новини-Молдова” ректор СУ Тетяна Млечко.

“Цей захід завершує рік 200-річчя приєднання Східної Молдови до Росії, події, без перебільшення, однієї з ключових в історії молдавської держави і молдавського народу. На жаль, в освітленні цієї події в сучасних історичних дослідженнях загальної згоди не спостерігається. Це результат орієнтації держав пострадянського простору на нові ідеологеми в процесі навчання і виховання нових поколінь. Інформаційний простір розширився надзвичайно і несе в собі відомості різного змісту і якості. Це, безумовно, загострює інтерес до події двохсотрічної давності з боку політиків, істориків, обивателів, – усіх, кому не байдужі історичні долі Молдавії, що і підтвердив поточний рік”, – відмітила ректор СУ.

За її словами, “для дослідника, та і просто зацікавленого історією Європи, корисно визначитися, чого саме не можна заперечувати, а для цього треба дати можливість ознайомитися з відповідними документами”.

“Слов’янський університет в співдружності з Російським державним гуманітарним університетом Москви підготували видання документів першої половини XIX  століття. Збірка  включає  документи зовнішньої політики Росії початку XIX століття на Балканах 1802-1818 років, внутрішньої політики уряду Росії на території Бессарабскої області (1813 – 1854 роки), положенню в Запрутській Молдові після 1812 року. Це видання призначене для викладачів, студентів ВНЗ і шкіл, що вчаться, і ліцеїв з російською мовою навчання Республіки Молдова, для усіх зацікавлених вітчизняною історією. Використання документального матеріалу розширює уявлення про історичний процес епохи, що вивчається, дає можливість для організації пізнавальної діяльності – аналізу, співставленню фактів, визначення значення документів. Ознайомлення з документами студентів і школярів звужує можливості маніпулювання їх історичними представленнями, створює передумови для самостійного формування молодими поколіннями історичної свідомості”.
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна