На аукціоні Фонтенбло продано письмовий наказ імператора Наполеона про знищення Московського Кремля


На аукціоні Фонтенбло продано наказ Наполеона про знищення Московського КремляНа аукціоні, що пройшов в місті Фонтенбло під Парижем, був проданий унікальний документ часів війни 1812 року – лист Наполеона, в якому імператор повідомляє про рішення знищити Московський Кремль. Документ за підписом Наполеона пішов з молотка за 187,5 тисяч євро, що вдесятеро перевищує його оцінну вартість.

Ця знахідка, надана приватною особою, є надзвичайно рідкісним документом періоду російської кампанії 1812 року. Лист датований 20 жовтня 1812 року, коли “Велика армія” на чолі з Наполеоном відступила з розореної Москви і зупинилася в околицях російської столиці. Адресатом повідомлення був міністр закордонних справ Юг-Бернар Маре. У посланні говориться: “22-го в три години ранку я висаджую в повітря Кремль”. Запис був зроблений спеціальним цифровим кодом на випадок, якщо лист потрапить в руки супротивника.

Відповідний наказ про підривання Кремля отримав маршал Морт`є, що залишився з невеликим загоном у Москві. Він відразу приступив до мінування кремлівських стін і усіх будівель, що знаходилися на його території. Вибухівка, проте, спрацювала не скрізь, і план виявився виконаний лише частково, хоча збиток все ж був нанесений значний. Були зруйновані три вежі і частина стіни, а також ряд будівель на території. На відновлення Кремля після французького нашестя пішло більше 20 років.

Руїни Московського Кремля у 1812 році

P.S. 200 років тому, 1 грудня 1812 року, відбулося православне переосвячення Москви після осквернення міста військами армії Наполеона. За 35 днів перебування Наполеона в Первопрестольній було розорено і спаплюжено більшість християнських храмів і монастирів.

 
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна