Прага. Круглий стіл, присвячений 200-річчю Перемоги у Вітчизняній війні 1812 р.


У столиці Чехії - Празі, відбувся круглий стіл, присвячений 200-річчю Перемоги у Вітчизняній війні 1812 року

У столиці Чехії – Празі, відбувся круглий стіл, присвячений 200-річчю Перемоги у Вітчизняній війні 1812 року. На відкритті круглого столу з вітальним словом до присутніх звернулися керівник представництва Росспівробітництва в Чехії Леонід Гамза і Сенатор Парламенту Чеської Республіки Ярослав Доубрава. У заході взяли участь російські і чеські учені-історики, політичні і громадські діячі, представники ЗМІ і співвітчизники.

рага. Круглий стіл, присвячений 200-річчю Перемоги у Вітчизняній війні 1812 року

Співробітник Державного Бородінського воєнно-історичного музею-заповідника, кандидат історичних наук Дмитро Целорунго виступив з доповіддю “Вітчизняна війна 1812 року. Соціальний склад російської армії. Офіцери і солдати”. Старший науковий співробітник Інституту російської історії Російської академії наук, кандидат історичних наук Григорій Бібіков виступив з повідомленням “Герої наполеонівських воєн в правлячій еліті Російської імперії”. Доповідь наукового співробітника Інституту історії Академії наук Чеської Республіки, доцента кафедри Філософського факультету Університету Т.Г.Масарика (м. Брно) Радомира Волчека був присвячений темі “Бородінська битва і формування російської народної самосвідомості”.

Круглий стіл, присвячений 200-річчю Перемоги у Вітчизняній війні 1812 року

Представник Товариства потомків учасників Вітчизняної війни 1812 року Олексій Олферьєв розповів про діяльність Товариства й ту роботу, що ведеться в Росії, по збереженню історичної пам’яті. Чеський журналіст і перекладач класичної російської літератури Либор Дворжак виступив з проблеми значущості літературних творів для розуміння історичних процесів в Росії.

Прага. Чехія

Співробітник Інституту російської історії Російської академії наук, кандидат історичних наук Григорій Бібіков передав в дар бібліотеці РЦНК написану їм книгу “О.Х.Бенкендорф і політика імператора Миколая I”.

Вечір у Празі

У рамках Круглого столу демонструвалася документально-художня виставка “Вітчизняна війна 1812 року в пам’ятниках Державного Історичного музею”. Була проведена відео-презентація Державного Бородінського воєнно-історичного музею-заповідника.

Круглий стіл, присвячений 200-річчю Перемоги у Вітчизняній війні 1812 р.

На закінчення відбувся святковий концерт, підготовлений чеськими виконавцями з м. Брно до ювілею Бородінської битви. Ведучим виступив Франтішек Травничек, а оперна співачка Таня Яношова виконала твори Чайковського, Рахманинова, Глинки та інших відомих російських композиторів.
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна