Кінно-Польський (Польський уланський) полк. Склад, служба, подвиги і таємниці…


Кінно-Польський (Польський уланський) полк. Штаб-сурмач (1), унтер-офіцер (2) і рядовий 2-го батальйону (3)

Кінно-Польський полк (що згодом отримав найменування Польського уланського) був сформований в 1797 році, переважно з жителів західних губерній Російської імперії – власне поляків, а також литовців, білорусів, українських і малоросійських козаків.

Кінно-Польський (Польський уланський) полк. Обер-офіцер (1), штаб-офіцер( 2) і рядовий (З)

Зброєю улана Польського полку був спис, шабля і пара пістолетів. Крім того, 16 улан в ескадроні (так звані фланкери) мали короткі нарізні штуцери. Форма улана складалася з суконної куртки з фалдами і малиновими лацканами, а також довгих рейтузів з малиновими лампасами. Голову улана вінчала шапка польського зразка з квадратним верхом і білим султаном.

У травні 1806 року Кінно-Польський полк увійшов до складу 4-ої дивізії. У 1806 році брав участь в бою під Пултуском, а в 1807-му – під Прейсиш-Ейлау. З листопада 1807 року прикріплений до 5-ої піхотної дивізії і дислокований в м. Полоцьку. З 1809 року основним завданням полку стала охорона державного кордону. З жовтня 1810 року переведений до складу 1-ої кавалерійської дивізії.

Рядові Польського уланського полку в парадній і похідній формі

У Вітчизняну війну 1812 року Польський уланський полк вступив у складі 2-го кавалерійського корпусу 1-ої  Західної армії. Брав участь у Бородінській битві. Згодом, під командуванням полковника А.І.Гур`єва бився у складі партизанського з’єднання Олександра Самійловича Фігнера.

Наприкінці  Вітчизняної війни (грудень 1812 року) Польський уланський полк було переведено в 2-у Уланську дивізію, у складі якої він у 1813 році взяв участь в Закордонних походах Російської армії.

Цікаво, що особливу популярність Польскому уланському полку принесла “кавалерист-дівиця” Надія Дурова – перша в Російській імперії жінка-офіцер, яка таємно розпочинала свою військову кар`єру саме в цьому кавалерийському підрозділі, а після Вітчизняної війни стала модною в Росії та Європі письменницею.

Ілюстрації:
1. Штаб-сурмач (1), унтер-офіцер (2) і рядовий 2-го батальйону (3) Польського уланського полку
2. Обер-офіцер (1), штаб-офіцер( 2) і рядовий (З) Польського уланського полку.
3. Рядові Польського уланського полку в парадній і похідній формі
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна