1812-2013. Посол РФ у Вірменії В’ячеслав Коваленко: “Сьогодні, як і два століття тому, Росія і Вірменія разом”


Єреван. Столиця ВірменіїЄреван. У  Вірменській столиці видкрилася чергова виставка з циклу заходів, присвячених 200-річчю Вітчизняної війни 1812 року.  Експозиція виставки «Участь вірмен у Вітчизняній війні 1812-1814 роки» розповідає про той внесок, який зробили вірмени в перемогу Російської армії над Наполеоном.

На виставці представлені фотографії, документи, у тому числі списки офіцерів і генералів-вірмен, що брали участь у війні (кавалер ордену Святого Андрія Первозванного князь Василь Бебутов, генерал-лейтенант кавалерії, князь Валеріан Мадатов, генерал-майор артилерії Іван Абамелек, перший історик Вітчизняної війни генерал-лейтенант Дмитро Ахшарумов, сім’я Лазаревих та інші), священнослужителів, нагороджених бронзовим хрестом за участь у Вітчизняній війні. Тут же імена вірменських меценатів Нор-Нахичевану (Ростов-на-Дону), Кизляра, Тифлісу (Тбілісі), Астрахані, що внесли великі пожертвування на утримування Російської армії.

Окремий стенд виставки присвячено звільненню Російською армією вірменського народу Нагірного Карабаху від багатовікового персидського ярма, 200-річчю підписання Гюлистанского мирного договору.

Виставка з циклу заходів "Участь вірмен у Вітчизняній війні 1812-1814 роки"Надзвичайний і Повноважний посол РФ у Вірменії В’ячеслав Коваленко відмітив важливість відвідування цієї виставки учнями середніх і старших класів вірменських шкіл разом з учителями історію. “Вони могли б провести тут урок історії, спеціально присвячений Вітчизняній війні 1812 року, щоб учителі їм розповіли про цю важливу історичну подію, про те, яку важливу роль зіграв вірменський народ в цій війні, про генералів вірменського походження – учасників Бородінської битви”. 

В’ячеслав Коваленко заззначив, що перемога над наполеонівською армією стала однією з найбільших подій в історії Росії. “Для народів Росії ця війна була справедливою, народною і Вітчизняною і сила російських військ в 1812 році завдяки підтримці усього народу”. У XIX столітті, у важкий для Росії час – в першу Вітчизняну війну, ряди російської армії поповнилися вірменськими воїнами, попри те, що територія від Вірменії до берегів Каспію була охоплена війною з персами.

Єреван. Столиця Вірменії

Знаходячись під ярмом персидських ханів і турецьких пашей вірменський народ виражав симпатію російському народу, організовував економічну і іншу допомогу Російській армії, а також населенню, постраждалому від нашестя Наполеона. “Я бачив список, який був наданий на цій виставці. У нім перераховані прізвища вірмен, це були тисячі людей, які по копійці збирали гроші і направляли на допомогу Російській армії, яка боролася з французьким нашестям”, – відмітив посол. “Вони робили це самі, за покликом християнської душі, адже християнин християнинові повинен надавати допомогу і підтримку в найважчі часи. Вірмени це робили, також як і робили росіяни, які захищали вірмен від персидського і турецького ярма”.

“Ми хотіли показати участь вірмен в загальній боротьбі 1812-1814 роки. Це не самоціль, ми хочемо, щоб сьогоднішня молодь, яка відірвана від історії, щоб вона знала, що ми віками разом билися за нашу незалежність, за незалежність Росії”, – сказав на відкритті виставки директор Вірменського інституту туризму Роберт Мінасян. 

За словами Роберта Мінасяна, ця справа буде продовжена. “Ми розповідатимемо молоді, що і сьогодні на варті наших кордонів в захисті нашої незалежності стоять російські військові разом з вірменськими солдатами”.

Російський посол В’ячеслав Коваленко підкреслив, що “сьогодні, як і два століття тому, Росія і Вірменія разом. Ми підтримуємо один одного, охороняючи і захищаючи нашу незалежність. Ми разом протидіємо фальсифікації історії і прагнемо до відновлення її забутих меж”.




Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна