Музей Лейб-гвардії Козачого полку в Курбевуа (Париж, Франція)


Музей Лейб-гвардії Козачого полку в Курбевуа (Париж, Франція)

Музей Лейб-гвардії Козачого полку був заснований Імператрицею Катериною II в 1775 році. Розміщувався музей при Офіцерських зборах Лейб-гвардії Козачого полку, який був розквартирований по казармах в Санкт-Петербурзі за Олександро-Невською лаврою (поруч з Отаманським козачим полком та Чорноморською козачою сотнею).
За час довгої бойової служби Лейб-гвардії Козачого полку у музеї збиралася колекція реліквій і військових трофеїв. Після революції 1917 року музей був евакуйований в Туреччину, потім в Сербію, а в 1929 році перевезений в Париж, де згодом знову відкрився у паризькому передмісті Курбевуа.

“Сьогодні музей став центром, що духовно об’єднує як колишніх офіцерів Лейб-гвардії Козачого полку, так і їх нащадків і російських емігрантів”, – розповів директор музею Олександр Бобриков, батько, дід і прадід якого служили в козачому полку Її Величності.

В експозиції музею – штандарти часів Катерини II, портрети усіх командувачів полком, накази по полку з особистими підписами російських імператорів, козачі мундири імператорів Миколи I, Олександра II і Олександра III, мундир генерала Врангеля, колекція французьких гравюр, що ілюструють перебування російських військ в Парижі в ході кампанії 1812-1814 років, рідкісні зібрання вітчизняних та іноземних медалей, вибитих на честь прославлених російських полководців, а також срібна братина вагою близько трьох пудів, подарована полку на згадку про Лейпцігську битву (так звану Битву народів), що відбулася в жовтні 1813 року.

У травні 2008 року, під час робочого візиту у Францію, унікальну колекцію музею оглянув Володимир Путін. Російська Федерація надала музею в Курбевуа спеціальний грант, що дозволив провести реставраційні роботи і розширити експозицію.

В рік 200-річчя Вітчизняної війни 1812 року Музей Лейб-гвардії Козачого полку в Курбевуа відвідав Керівник Адміністрації російського президента Сергій Іванов, який передав в дар музею видання документів з історії козацтва, а також зразки форми і репліки прапорів сучасних козачих полків Росії.

P.S. Адреса Музею Лейб-гвардії Козачого полку:
Musee du Regiment des Cosaques de la Garde Imperiale de l’Empeureur
12 bis rue Saint Guillaume
92400 Courbevoie
France
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна