“Акти, видавані Віленською комісією” – впорядкований архів історичних документів часів Вітчизняної війни 1812 року


Акти, видавані Віленською комісією для розбору давніх актів

“Акти, видавані Віленською комісією для розбору давніх актів” (всього 39 томів, що виходили друком у період з 1865 по 1915 рік) – серійне видання історичних документів з фондів Віленського центрального архіву, а також архівів північно-західних губерній Російської імперії. Включає актові документи і інші письмові джерела з історії православ’я, а також політичного, соціального, економічного і культурного життя у період з 1387 по 1812 рік включно.

Акти, видавані Віленською комісією для розбору давніх актівКілька окремих томів об`єднують документи, що мають відношення до періоду так званих Наполеонівських війн, головним чином – подій Вітчизняної війни 1812 року. Це накази, розпорядження, рапорти, звіти, звернення військової та цивільної влади, духовенства, представників місцевих громад. Всі документи подаються мовами оригиналу – російською, французькою, польською тощо.

Акти, видавані Віленською комісією для розбору давніх актівВ арівах представлено багато цікавих документів, що можуть стати в нагоді історикам, які досліджують бойві шляхи конкретних військових підрозділів Російської Імператрської армії, зокрема, Київського, Харківського, Новоросійського, Чернігівського драгунських полків; Охтирського, Сумського, Олександрійського гусарских полків; Польського, Волинського, Татарського уланських полків.

 

P.S. В якості прикладу на веб-сайті проекту “1812.hrest.info” розміщено лише декілька документів з “Актів, видаваних Віленською комісією”, що містять відомості про подвиги наших земляків з Малоросії, Новоросії, Слобожанщини, “Польської” (Правобережної) України, Таврії-Криму:
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна