Виставка “Від Москви до Парижу” в залах купецького будинку Лажечнікових


Іван Іванович ЛажечніковУ Коломні розпочала роботу виставка “Від Москви до Парижу”, организована Державним Бородінським воєнно-історичним музеєм-заповідником, яка присвячена подіям Вітчизняної війни 1812 року і Закордонних походів 1813-1814 років.

Експонати виставки органічно розташувалися в залах купецького будинку Лажечнікових, хазяїн якого в 1812 році вступив в ряди Російської армії. Гравюри і мальовничі полотна зафіксували шлях, пройдений Іваном Івановичем Лажечніковим від згорілої Москви до західних меж нашої Вітчизни, а потім по території Німеччини й до Парижу.

Ці події мали найсильніший вплив на молоду людину, і стали надалі основою для літературних праць письменника. Вони знайшли відображення в мемуарному творі “Новобранець 1812 року”.

Безумовною прикрасою виставки є справжні зразки обмундирування, озброєння і спорядження першої чверті XIX ст., знахідки з поля Бородінської битви, гальванокопії з робіт відомого скульптора і медальєра Ф.Толстого, нагородні знаки за 1812 рік і Закордонні походи, а також скульптурні зображення імператорів Олександра I і Наполеона.
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна