В Молдові буде встановлено пам’ятник Імператору Олександру I


Олександр I. Гравюра кінця XVIII - початку XIX  ст.У 1812 році, за часів правління Імператора Олександра I, Молдавія увійшла до складу Російської імперії.

В період Вітчизняної війни 1812 місцеві жителі всіляко підримували Російську армію, що протистояла наполеонівському нашестю. По закінченні війни Імператор Олександр I доклав чимало зусиль для створяння умов, сприятливих для всебічного развитку цього краю.

На знак вдячності й добру згадку про царя Олександра у місті Чадир-Лунга вирішено відкрити пам’ятник Імператорові. Про це повідомив мер міста Георгій Орманжи. Відповідне рішення було прийняте міською радою та затверджене Виконкомом Гагаузії.

P.S. Довідка. Чадир-Лунга – друге за величиною місто Гагаузької автономії Молдови – було засновано духовним пастирем Захарією Чакіром, який призвав вірян переселитися в ці місця із-за Дунаю.

Потік гагаузьких переселенців-колоністів в Молдавію почався ще в 1791 році, після укладення Яського миру між Російською та Османською імперіями, але особливо посилився при імператорові Олександрі.

За розпорядженням царя кожна сім’я колоністів отримувала у вічне користування з правом спадкоємства 30 десятини землі. Також переселенці звільнялися від  податей, земських повинностей і рекрутського набору.
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна