6-й Чернігівський козачий полк Малоросійського народного ополчення
6-й Чернігівський козачий полк Малоросійського народного ополчення (знаний також під назвою 6-го козачого полку Чернігівського ополчення) було сформовано у відповідності до найвищого рескрипту 25 червня 1812 року з осіб малоруського козачого стану в містечках Ромни і Глухів Стародубського повіту Чернігівської губернії. Полкові командири – Ротмістр Барсуков, а потім майор Я.І.Турчанінов.
У вересні 1812 року полк поступив під командування начальника Чернігівського ополчення генерал-лейтенанта графа Н.В. Гудовича і утримував сторожовий кордон на межі Чернігівської губернії. Головне завдання – захист від можливого вторгнення ворожих загонів з боку Могильовської і Смоленської губерній. У листопаді полк спільно з об’єднаним Полтавським і Чернігівським ополченням взяв участь у бойових операціях на території Могильовської губернії.
У 1813 році 6-й Чернігівський козачий полк увійшов до складу 2-го піхотного корпусу генерал-лейтенанта Клейнмихеля (Резервна армія генерала від інфантерії князя Лобанова-Ростовского), що блокував фортецю Модлин. Після зайняття фортеці, що відбулося 13 грудня 1813 року, козаки полку конвоювали полонених, а 4 вересня 1814 р. були відряджені в розпорядження генерал-губернатора герцогства Варшавського для несення поліцейської служби.
1816 року на підставі Найвищого указу від 11 червня на ім’я Чернігівського цивільного губернатора 6-й Чернігівський козачий полк Малоросійського народного ополчення був розформований.
Читайте також:
- К 200-летию Священного союза европейских монархов. История учит Россию не заключать союзов с Европой
- Священный союз (текст Соглашения)
- Віденський конгрес – важливий крок у врегулюванні політичних проблем постнаполенівької Європи
- Русская весна в Париже
- Останній бій. Наша армія вступає у Париж. Наполеон зрікається престолу. Перемога!