В Бродах бандеро-фашистські варвари демонтували пам`ятник Михайлу Кутузову


В Бродах бандеро-фашистські варвари демонтували пам`ятник Михайлу Кутузову

24 лютого на заході України, в райцентрі Броди (Львівська область), бандерівські дикуни демонтували пам`ятник героєві Вітчизняної війни 1812 року – видатному полководцеві, генерал-фельдмаршалові Михайлу Іларіоновичу Кутузову, під проводом якого українські козаки воювали за звільнення рідної землі від польських, австрійських, французьких та інших наполеонівських окупантів.

Знести пам’ятник, що стояв у сквері навпроти Педагогічного коледжу ім. М.Шашкевича, вирішила місцева влада на сесії Бродівської районної ради ще 10 грудня 2013 року.  Місцеві «історики» висловилися на підтримку депутатської ініціативи, пояснюючи свою позицію тим, що, хоча Кутузов і провів у Бродах близько тижня в 1806 році і підписав ряд історичних документів, все ж «його фігуру радянська влада встановила тут швидше за все з ідеологічних міркувань».

Погруддя Кутузова зняли з постаменту краном у присутності міських депутатів, чиновників, місцевих представників «української інтелігенції» та неонацистських організацій. Натовп скандував «Слава Україні! – Героям слава!», а також гасла, що були популярними серед зрадників та членів ОУНівських бандформувань в часи німецько-фашистської окупації України 1941-1944 років.

Депутати від неонацистської партії «Свобода» домагалися демонтажу пам’ятника полководцеві з 2008 року. Тоді фашисти хотіли бачити на цьому місці монумент своєму ідеологу та колишньому керівнику Степану Бандері, проте, виходячи з політичної доцільності, на цей раз підтримали ініціативу зі встановлення пам’ятника «Героям Євромайдану».

Цього ж дня Український національний комітет «Блакитний щит» звернувся до жителів України з проханням зупинити неконтрольований знос пам’ятників, які знаходяться в реєстрах монументів національного або місцевого значення.

Проти зносу пам’ятника полководцеві виступив український Благодійний фонд ім. М.І.Кутузова, а також ряд інших громадських організацій. Зокрема, Громадський Фонд «Православ’я і сучасність» в листі до голови Бродівської районної адміністрації у Львівській області Андрію Ковтуну повідомив про готовність викупити демонтований пам’ятник генерал-фельдмаршалові, і, зокрема, підкреслив, що Фонд вважає знос монумента Кутузову наругою над пам’яттю наших предків, які віддали свої життя у боротьбі з наполеонівськими загарбниками.
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна